Alena Kovačková získala na Mistrovství Evropy dvě medaile, ve finále singlu podlehla Kostovic

Sportovní výsledky

Září 25, 2024

Alena Kovačková dosáhla velkého úspěchu na Mistrovství Evropy do 18 let v Rakousku, kde získala dvě medaile. V singlové soutěži se probojovala až do finále, ale na zlato nakonec nedosáhla, když podlehla první nasazené Teodoře Kostovic ze Srbska s výsledkem 6-1, 6-0​. Přesto její cesta turnajem byla obdivuhodná, když v semifinále přesvědčivě porazila Moniku Stankiewicz z Polska 6-1, 6-1​.

V deblové soutěži společně s Elizou Ticháčkovou rovněž dosáhly na medaili, ale bohužel jejich cesta skončila v semifinále, kde podlehly nizozemskému páru Joy De Zeeuw a Britt Du Pree 6-4, 6-3​.