TK Sparta Praha

Tenisový klub Sparta Praha má bohatou historii a velkou tradici ve světě tenisu. Řadí se mezi jeden z nejstařších klubů na územi České republiky. Kořeny klubu sahají až do počátku minulého století a to konkrétně do roku 1905, kdy byl klub založen. Během své existence byl klub několikrát stěhován a nakonec se v roce 1953 usadil u břehu Vltvavy na okraji Stromovky v Bubenči.

Historiíí klubu TK Sparta Praha prošly řady osobností, které ovlivnily český i světový tenis. Mezi tyto osobnosti se řadí Karel Koželuh, Vladímír Zábrodský, Věra Sluková, František Pála, Jan Kodeš, Martina Navrátilová, Hana Mandlíková a Miroslava Bendlová-Koželuhová. V poslední době je klub domovem pro bývalé a současné národní reprezentanty jako Petra Kvitová, Barbora Strýcová, Radek Štěpánek a Jiří Veselý a také pro naděje českého tenisu jako jsou Sára Bejlek, Lucie Havlíčková, Tereza Valentová, Barbora Palicová, Alena Kovačková, Laura Samson, Hynek Bartoň, Jakub Nicod, Michael Vrbenský a Martin Krumich.

Tenisový klub Sparta Praha je součástí Národního tenisového centra v systému Českého tenisového svazu, kde se připravují nejlepší tenisté České republiky - od žákovských kategorií po světové hráče.

Sportovní zázemí

Sportovní areál prošel řadou modernizací, nejprve způsobené následky povodněmi v letech 2002 a 2013 a naposledy v roce 2020, kdy došlo k rozsáhlé přestavbě areálu a bylo zde vybudováno několik nových betonových kurtů. V současné době areál klubu nabízí v letní sezóně 23 venkovních kurtů (16 antukových a 7 s tvrdým povrchem) a 3 kurty v pevných halách. V zimní sezóně je pak k dispozici celkem 14 krytých dvorců. Celoročně je přístupná moderní posilovna, která dostala nový kabát v roce 2022 a taky regenerační centrum, které bylo vybudováno na začátku roku 2024, jehož součástí je sauna, vířivka, ice bath a kryokomora. Součástí areálu je i klubová restaurace a místnost pro pořádání tiskových konferencí, přednášek a školení. 

V areálu klubu se pravidelně pořádá řada mezinárodních turnajů všech kategorií. Mezi největší akce pak patří:

  • ženský tenisový turnaj WTA, kategorie 250,
  • mužský ATP Challenger, kategorie 75,
  • juniorský turnaj ITF do 18 let.

Staň se členem a získej výhody

Přihláška

Partneři

Agel Moravia Steel Přerost a Švorc Hlavní město Praha Český tenisový svaz Národní sportovní agentura Grant Thornton Head Emspoma Pražský tenisový svaz Tennis Sparta Agency Chrenek, Toman, Kotrba Praha 7 Quantcom SMT Academy Česká televize